فارسی | انگلیسی | عربی چهارشنبه 29 دي 1400 | 20:48
صفحه اصلی » سوالات متداول

1- ستاد ساماندهی امور زائرین را چه کسانی با ارگانهایی تشکیل داده ، زیر نظر کجا ست و مأموریت مشخص آن چیست؟

ستاد ساماندهی امور زائرین به همت فرماندار محترم وقت مشهد جناب آقای موحدیان در سال 1390و با حضور تمامی دستگاههای مرتبط با موضوع زائر از جمله نمایندگان فرمانداری،آستان قدس رضوی ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، شهرداری (منطقه ثامن مشهد) ، نیروی انتظامی ، اداره اماکن ، دستگاه قضایی ، سازمان حمل و نقل و پایانه ها ، مرکز بهداشت ، نیروی مقاومت بسیج ، تأسیسات گردشگری ، اتحادیه هتل ها ، هتل آپارتمانها ، مهمانپذیرها ، مجامع امور صنفی و... ایجاد و بعداً با عنوان ستاد خدمات سفر زائرین مشهد فعالیت آن ادامه پیدا کرد .

مأموریت مشخص ستاد همانگونه که از نامش برداشت میشود ، ساماندهی امور زائرین با کمک و مشارکت همه دستگاههای ذیربط و با نظارت و زیر نظر معاونت هماهنگی امور زائرین استانداری خراسان رضوی و فرمانداری مشهد می باشد .


2-منظور از مدیریت یکپارچه زائر چیست؟

با توجه به وجود دستگاهها و مراکز مختلف در امر خدمت رسانی به زائرین و نیاز به هماهنگی و انسجام لازم در این رابطه و جلوگیری از پراکندگی و سرگردانی ایشان و ارائه خدمات مطلوب و در خور شأن و منزلت زائرین و افزایش سطح کیفی و کمی خدمات بویژه تأمین امنیت و آسایش و آرامش ایشان از مبدأ تا مبدأ لازم بود برای خدمت رسانی به این عزیزان برنامه ریزی شود تا ضمن برخورداری از خدمات مطلوب از سرگردانی و اتلاف وقت ایشان جلوگیری گردد.

لذا مدیریت یکپارچه زائر در راستای ارائه خدمات از مبدأ تا مبدأ از طریق سامانه جامع مدیریت یکپارچه زائر (مسافر بهشت) به ادرس ذیل ایجاد گردیده است www.mosafer-behesht.com تا کلیه مشتاقان و علاقه مندان به زیارت مرقد مطهر حضرت رضا (ع) بتوانند از طریق سامانه مذکور به خدمات مورد نیاز خود دست یابند.


3- منظور از طرح ساماندهی اسکان چیست؟

یکی از نیازهای اساسی، مهم و اولویت دار زائرین محترم اسکان می باشد لذا تأمین مسکن مورد نیاز در اولویت اول برنامه های ستاد ساماندهی امور زائرین قرار دارد . بدین منظور با توجه به حضور اتحادیه های واحدهای اقامتی تمامی ظرفیت اقامتی اعم از هتل ، هتل آپارتمان ، مهمانپذیر و کمپ ها و حتی برای ایام خاص و ضرورت حسینیه ها و مدارس و منازل شخصی در سامانه مسافر بهشت قرار گرفته تا زائرین محترم از هر قشر و طبقه جامعه بتوانند مکان مورد نظر خود را در سطوح قیمتی مختلف تعیین و انتخاب نمایند.


4- طرح اسکان ارزانقیمت چیست؟

توضیحات مفصل وکامل این طرح در صفحه اصلی سامانه موجود است ولی اختصارا به استحضار میرسد این طرح در راستای تأمین اسکان مورد نیاز زائرین محترم بویزه اقشار متوسط و کم درامد در دراز مدت و برای همیشه در نظر گرفته شده است. در این طرح بسته های مدت دار شامل: 5 ساله، 10 ساله،15ساله،20 ساله،25 ساله،30 ساله و دائمی و بارنرخ ارزان ازهر نفر شب 5 تا 25 هزارتومان و با تخفیفات 5 تا 50 درصدی و با امکان پرداخت بصورت اقساط بدون ضمانت و چک و سفته و... ارائه شده است . انتظار میرود که با خرید این بسته ها برای همیشه مشکل اسکان زائرین محترم برطرف گردد.


5- قیمت واحدهای اقامتی شما چقدر است؟

به منظور اطمینان و آگاهی زائرین و مسافرین محترم نرخ مصوب کلیه واحدهای اقامتی بر اساس نرخنامه مصوب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و اتحادیه های مربوطه در جدول نرخ ها در منوی صفحه اصلی سایت قرار داده شده است . جهت استحضار در جدول فوق نرخ کلیه واحد ها در زمان پیک تا 10٪ و در زمان غیر پیک تا 20٪ تخفیف و در بسته های سفر ارزان قیمت این تخفیفات تا 50 درصد لحاظ شده است.


6- آیا امکان پرداخت آنلاین در سامانه وجود دارد؟

به منظور رفاه زائرین محترم درگاه پرداخت آنلاین برخی با نکها در سامانه فراهم شده است. ضمن اینکه در صورت نیاز امکان پرداخت از طریق انتقال به کارت هم فراهم می باشد.


7- جهت رزرو جا از کجا شروع کنیم؟

اگر چه امکان رزرو بصورت تلفنی هم برای زائرین محترم فراهم می باشد و لی ترجیحاً جهت برخورداری از هرگونه خدمات سامانه بهتر است به ادرس اینترنتی آن مراجعه و ضمن ثبت نام نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایید. درخواست شما حداکثر ظرف 24 ساعت بررسی و پاسخ داده می شود. پس از تأیید درخواست از سوی مدیریت و ارسال پیام برای شما می توانید نسبت به پرداخت وجه و قطعی نمودن رزرو خود اقدام نمایید.


8- راههای ارتباطی شما چیست؟

ادرس و شماره تلفن و راههای ارتباطی ما در بخش ارتباط با ما در صفحه اصلی سامانه موجود می باشد.


آدرس : مشهد مقدس- ابتدای خیابان طبرسی، نبش طبرسی 3، ستاد خدمات سفر زائرین مشهد، مدیریت یکپارچه زائر
پست الکترونیک : info@mosafe-behesht.ir, info@mosafe-behesht.com
ادرس تلگرامی : https://t.me/joinchat/AAAAADudHZ0mrAAsrB5E6Q
تلفن تماس : 05133691080, 4-05133691081
مدیر اجرایی: 09155115234 ( آقای حسین زنگنه )