فارسی | انگلیسی | عربی پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401 | 23:19
صفحه اصلی » طرح ساماندهی اسکان زائرین

طرح ساماندهی اسکان زائرین

در راستای تأمین رفاه ، امنیت وآسایش هرچه بیشتر زائرین بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) و اولین و اساسی ترین نیاز ایشان یعنی اقامتگاه مناسب ودر خورد شأن زائرين آن حضرت « طرح ساماندهي اسکان زائرين » با نگرش بر تأمين نياز اسكان كليه اقشار زائرين به مرحله اجرا در آمده است .این طرح با کمک و حمایت همه جانبه تمامی دستگاهها و عوامل اجرایی عضو ستاد اعم از فرمانداری ، شهرداری ، میراث فرهنگی ، اتحادیه های صنفی ، تأسیسات گردشگری ، واحد هاي اقامتي و... و بهره وری از تمامی فرصتها و پتانسیل موجود ، درعرصه خدمت رسانی به آحاد افراد جامعه بویژه زائرین حضرت رضا(ع)می باشد .

فرماندار محترم و شهرداری منطقه ثامن مشهد با اهتمام ویژه به این امر به موازات برنامه ریزی و اقدامات پایه ای و اساسی بویژه در ساماندهی بافت فرسوده اطراف حرم رضوی طرح هاي ديگري از جمله امکان 120000 نفر شب اقامت ، طرح خشت هاي آسماني و همچنین ایجاد 14 مرکز اسکان ارزان قیمت و... را با همکاری و مشارکت خيرين در دستور كار خود قرار داده اند . ستاد ساماندهی امور زائرین و كميته هاي تابعه آن با حضور و استقرار نمایندگان تمامی دستگاهها و عوامل اجرایی و اتحادیه های ذیربط در ستاد با تلاش مضاعف در ایجاد زیر ساخت های لازم همه شرایط را برای حد اکثر خدمت رسانی و تأمین رفاه و آرامش زائرین محترم به كار گرفته اند.

در طرح ساماندهي اسكان تمام اقشار وسطوح جامعه بویژه اقشار متوسط وضعیف میتوانند با پرداخت مبلغ بسیار ناچیز نیاز اسکان واقامت خود را برای مدت دلخواه در مشهد برطرف نمایند . در این طرح تمامی ادارات ،سازمانها ،نهادها ،مراكز آموزشي ، شرکتها ،کارخانجات ومراکز تولیدی و خدماتی بزرگ، مساجد ،هیئت های مذهبی ،پايگاههاي بسيج ،کانونهای فرهنگی ،جلسات و دستجات مذهبی و... میتوانند با درخواست وثبت نام قبلی به تعداد مورد نیاز جهت برنامه هاي زيارتي، فرهنگي ، آموزشي و برگزاری اردوها ،همایشها و همچنین برای کلیه افراد تحت پوشش خود از امکانات « طرح ساماندهي اسکان زائرين » برخوردار شوند. برای خانواده معظم ایثارگران ، بسيجيان ،هیئت امنای بقاع و اماکن متبرکه مساجد وحسینیه ها ،هيئت ها ودستجات مذهبي و...تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده است.

در طرح ساماندهي اسکان بسته هاي سفر در سطوح و درجات مختلف از سطح مهمانپذیر تا هتل 4 ستاره ، برای سلائق و اقشار و طبقات مختلف طراحی گردیده که با توجه به آن و نیز تعداد شب اقامت در هر دوره (سفر) و تعداد دوره (سفر) قیمت آن متفاوت می باشد .

دراين طرح ،نرخ خدمات با 10 تا 50 درصد تخفیف ارائه شده است. برای انتخاب بسته سفر مورد نظر فرد متقاضی ابتدا باید مدت اقامت در هر بار سفر را تعیین کند. بسته های سفر از یک تا 10 شب شامل : یک شب اقامت ،2شب اقامت ، 3شب اقامت ، 4شب اقامت ،5شب اقامت ،7شب اقامت و10 شب اقامت در بسته هاي هشت گانه شامل بسته شماره يك (دوره ی يكساله )، بسته شماره دو(دوره 5ساله) ،بسته شماره سه(دوره 10ساله) ، بسته شماره چهار (دوره 15 ساله) ،بسته شماره پنج (دوره 20 ساله)، بسته شماره شش (دوره 25ساله) ، بسته شماره هفت (دوره 30 ساله)، بسته شماره هشت (مادام العمر) پیش بینی شده است .یعنی فرد باید تعیین کند که در هر بار سفر میخواهد چند شب اقامت داشته باشد وبرای چند دوره یا چند سال . سپس با توجه به این دو مورد كل هزينه اقامت فرد تعیین میگردد.

شما هریک از بسته هاي هشت گانه پيشنهادي در طرح را از هريك از 24 سطح قيمتي (از کمپ ومهمانپذیر تا هتل 4ستاره) را که درجدول قرار داده وآنها را در هم ضرب نمايید مبلغ نهایی آن بسته در سطح مورد نظر بدست می آید. به منظور راحتی ، سهولت ،سرعت ودقت هرچه بیشتر متقاضیان محترم نرخ هر شب اقامت در هرسطح و بسته در جدول نرخ هاي طرح ساماندهي اسكان درج شده كه با انتخاب هر يك پس از اعمال تخفيفات فوق توسط سامانه محاسبه گردیده و نمايش داده مي شود . توجه داشته باشید که نرخ های بدست آمده فقط برای اقامت یک نفر میباشد . لذا سرپرست خانواده یا هیئت مذهبي یا اداره وسازمان و.... باید به تعداد افراد همراه یا تحت مدیریت و مورد نیاز خود خریداری نماید. نکته مهم در هنگام خرید ، انتخاب زمان پیک (شلوغی ) وغیر پیک (خلوتی) و اعمال ضریب تخفیف هر کدام می باشد .پس از انتخاب سطح وبسته مورد نظر اولین اقدام جهت خرید ، ثبت نام و مشخصات خریدار می باشد که با كليك روي هر يك از گزينه هاي انتخابي پنجره ای باز میشود که باید مشخصات خریدار در آن ثبت گردد.بعد از ثبت مشخصات خریدار(سرپرست خانوار ویا مسئول مربوطه در اداره ، سازمان ،هیئت ،کاروان ....) نوبت به ثبت مشخصات همراهان میرسد که با کلیک روی گزينه مرحله بعد پنجره مربوطه به روی شما باز خواهد شد. پس از ثبت مشخصات همراهان برای پرداخت وجه به درگاه پرداخت الکترونیک هدایت خواهید شد. پس از انجام عملیات پرداخت امکان چاپ رسید موقت با شماره پیگیری از سوی سامانه فراهم میگردد .پس از دریافت وبررسی اطلاعات و درخواست ثبت شده 2 نسخه قرارداد اصلی برای برای شما ارسال میگردد که باید آنرا امضاء نموده وبرای ستاد ارسال نمایید. پس از دریافت مدارک قرارداد توسط مسئولین مربوطه مهر وامضاء شده همراه با کارت بهره برداری صادره و شرایط استفاده از آن برای شما ارسال میگردد.

مزایای ویژه طرح ساماندهي اسکان زائرين

همانگونه که ملاحظه می فرمایید ، طرح ساماندهي اسکان زائرين نه تنها یکی از نیازها و نگرانیهای مهم شما را در سفر به مشهد مقدس یا دیگر شهرهای زیارتی حل میکند ،بلكه یک کار اقتصادی با امتیازات خاص و منحصر به فرد می باشد که ذیلا به برخی از آنها اشاره میشود :

1- نرخ های ارائه شده در طرح ساماندهي اسکان براساس نرخ سال جاری محاسبه شده و آنهم با 10 تا 50 درصد تخفیف عرضه میشود.ولی زمان استفاده از واحد اقامتي طی سالهای آینده (با توجه به بسته انتخابي شما) می باشد.و در این سالها مشمول هیچ گونه افزایش نرخی نخواهد شد . این امر در شرایط فعلی اقتصادی که هر روز شاهد افزایش نرخ ها هستیم مسئله مهم و قابل توجهی است.

2-بسته سفر خریداری شده در طول مدت قرارداد متعلق به شماست و شما میتوانید در صورتی یک سال تمایل به سفر نداشته باشید آنرا موقتا به شخص دیگری واگذار نمایید.

3- بسته سفر خریداری شده به نرخ سال خرید و آنهم با تخفیف 10 تا 50 درصدی می باشد در حالیکه نرخ کالا و خدمات مرتب در حال افزایش است لذا شما میتوانيد با خرید تعدادی بسته سفر و واگذاری موقت آن در هر سال به افراد دیگر و دریافت مبلغ بر اساس نرخ روز برای خود تولید درآمد ثابت و پایدار نمایید. به تغییر نرخ چند قلم کالا و خدمات در طول سالهای گذشته توجه فرمایید.

نرخ بلیط هواپیما (مشهد تهران)در سال 1371 دو هزار تومان و در سال 1392 ،164000تومان یعنی 80برابر –نرخ سکه در سال 1373 معادل 25000تومان و در سال 1391 برابر 1450000000تومان یعنی حدود 60 برابر ،نرخ یک بطری شیر یک لیتری در سال 1371 برابر 5ریال و در سال 1392 برابر 10000ریال یعنی 2000برابر و تو خود حديث مفصل بخوان ازين مجمل...

4-، مدیران ادارات ، سازمانها ، مراکز تولیدی ، خدماتی و کارفرمایان محترم می توانند با خرید تعدادی از بسته های سفر و برنامه ریزی برای سفر و توزیع آن بین افراد تحت پوشش خود ویا هدیه آن در مناسبتهای مختلف در طول سال ضمن ارائه خدمتی ارزنده و شایسته از نظر اقتصادی و صرفه جویی در هزینه ها هم کار مفید و قابل قبولی انجام دهند..

ارائه وام قرض الحسنه جهت سفرهاي زيارتي داخلي

به منظور فراهم آوردن شرايط و امكان خريد آسان براي عموم هموطنان عزيز بويژه خانواده معظم ايثارگران و هيئت امناء مساجد و حسينيه ها وبقاع واماكن متبركه وهيئت ها و دستجات مذهبي ،كانونهاي فرهنگي ، پايگاههاي بسيج و آن دسته از هموطنان عزيزي كه امكان پرداخت نقدي ندارند شرايط پرداخت اقساط بدون كارمزد فراهم شده است

كليه متقاضيان بسته هاي سفر بالاي 500هزار تومان مي توانند تا سقف نرخ بسته انتخابي از تسهيلات بدون بهره برخوردار شوند.

با توجه به تمهيدات وتوافقات به عمل آمده با برخي از بانكها كليه متقاضيان سفر زيارتي مشهد مقدس و ديگر اماكن مقدس داخل كشور وام قرض الحسنه بدون بهره دريافت مي كنند.مبلغ وام براي هر خانواده با توجه به تعداد عائله وزمان ومكان سفر وبسته سفر انتخابي متفاوت مي باشد.براي دريافت وام نياز به چك وسفته وضامن نبوده و صرف تكميل پرونده در بانك و تعهد اخلاقي كتبي وام گيرنده كفايت مي كند.متقاضيان وام قرض الحسنه ويژه سفر زيارتي مي توانند پس از انتخاب بسته سفر دلخواه خود گزينه استفاده از تسهيلات بانكي را كليك نمايند.

بدین امید که توانسته باشیم رضایت خاطر شما عزیزان را فراهم نمائیم. شما را به انتخاب بسته مورد نظرتان در صفحه مشاهده نرخ دعوت می نمائیم.

تذکر :
بسته های طرح ساماندهی اسکان زائرین برای 5 سال به بالا می باشد. جهت انتخاب بسته کمتر از 5 سال می توانید به صفحه ورود جهت ثبت سفر دلخواه و یا بسته های آماده مراجعه نمایید.

میزان تخفیف داده شده در بسته های سفر طرح ساماندهی اسکان زائرین :

بسته شماره 1بسته شماره 2بسته شماره 3بسته شماره 4بسته شماره 5بسته شماره 6بسته شماره 7بسته شماره 8 (مادام العمر)
میزان تخفیف ایام پیک : به بخش سفرهای دلخواه مراجعه شود % 10 % 15 % 20 % 25 % 30 % 30 % 30
میزان تخفیف ایام غیر پیک : به بخش سفرهای دلخواه مراجعه شود % 20 % 25 % 30 % 35 % 40 % 45 % 50

به عنوان مثال

هزینه یک واحد اقامتی با شبی ده هزار تومان پس از اعمال تخفیف در هر یک از بسته های هفت گانه به شرح ذیل خواهد شد.

بسته شماره 1بسته شماره 2بسته شماره 3بسته شماره 4بسته شماره 5بسته شماره 6بسته شماره 7بسته شماره 8 (مادام العمر)
میزان تخفیف ایام پیک : 10,000 9,000 8,500 8,000 7,500 7,000 7,000 7,000
میزان تخفیف ایام غیر پیک : 10,000 8,000 7,500 7,000 6,500 6,000 5,500 5,000

مشاهده نرخ