فارسی | انگلیسی | عربی چهارشنبه 29 دي 1400 | 21:16
صفحه اصلی » درباره ما

ستاد ساماندهی امور زائرین به همت فرماندار محترم وقت مشهد جناب آقای موحدیان در سال 1390و با حضور تمامی دستگاههای مرتبط با موضوع زائر از جمله نمایندگان فرمانداری،آستان قدس رضوی ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، شهرداری (منطقه ثامن مشهد) ، نیروی انتظامی ، اداره اماکن ، دستگاه قضایی ، سازمان حمل و نقل و پایانه ها ، مرکز بهداشت ، نیروی مقاومت بسیج ، تأسیسات گردشگری ، اتحادیه هتل ها ، هتل آپارتمانها ، مهمانپذیرها ، مجامع امور صنفی و... ایجاد و بعداً با عنوان ستاد خدمات سفر زائرین مشهد فعالیت آن ادامه پیدا کرد .

مأموریت مشخص ستاد همانگونه که از نامش برداشت میشود ، ساماندهی امور زائرین با کمک و مشارکت همه دستگاههای ذیربط و با نظارت و زیر نظر معاونت هماهنگی امور زائرین استانداری خراسان رضوی و فرمانداری مشهد می باشد .

با توجه به وجود دستگاهها و مراکز مختلف در امر خدمت رسانی به زائرین و نیاز به هماهنگی و انسجام لازم در این رابطه و جلوگیری از پراکندگی و سرگردانی ایشان و ارائه خدمات مطلوب و در خور شأن و منزلت زائرین و افزایش سطح کیفی و کمی خدمات بویژه تأمین امنیت و آسایش و آرامش ایشان از مبدأ تا مبدأ لازم بود برای خدمت رسانی به این عزیزان برنامه ریزی شود تا ضمن برخورداری از خدمات مطلوب از سرگردانی و اتلاف وقت ایشان جلوگیری گردد.

لذا همسو با سیاست ه و منویات معاونت محترم هماهنگی امور زائرین استانداری خراسان رضوی و در اجرای مصوبات کمیته آسیب شناسی ستاد ، مدیریت یکپارچه زائر در راستای ارائه خدمات از مبدأ تا مبدأ از طریق سامانه جامع مدیریت یکپارچه زائر (مسافر بهشت) به ادرس ذیل ایجاد گردیده است www.mosafer-behesht.com تا کلیه مشتاقان و علاقه مندان به زیارت مرقد مطهر حضرت رضا (ع) بتوانند علاوه بر استفاده از سایر ظرفیت های موجود از طریق سامانه مذکور نیز به خدمات مورد نیاز خود دست یابند.

زائرین محترم و مشتاقان زیارت مضجع شریف رضوی می توانند با آرامش خاطر و اطمینان در هر زمان و مکان و بدون هیچ گونه محدودیت جهت برخورداری از امکانات این سامانه اقدام نمایند.

افتخار ما خدمت به زائرین محترم حضرت رضا علیه السلام می باشد.